Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

Zneužívání a úplné vyčerpání! Modelky promluvily o tom, jaké peklo vás v téhle branži potká!

Zdroj: archiv
+ Další 3 fotografie
Pokud si myslíte, že modelky mají pohádkový život, tak jste vážně na omylu. Pokud nejste velkou celebritou, většinou se s vámi zachází jako s úplnou onucí. Svět modelingu je totiž jeden z nejdrsnějších a rozhodně není pro slabé povahy. Podívejte se na nejhorší věci, které vás mohou potkat, pokud se budete pohybovat v tomto oboru.

Sexuální obtěžování

Fernanda Ly se svěřila Cosmopolitanu, že nejednou byla obětí nepříjemného osahávání a narážek při převlékání. "Často se převlékáte mezi velkou spoustou lidí, a ne všichni jsou vždy stejného pohlaví. Je to nechutné, když si někdo myslí, že na vás může sahat jen proto, že jste svlečená."

Vyčerpávající podmínky

Pokud se živíte modelingem a sníte o tom, že budete kráčet po mole na pařížském týdnu módy, zadržte své nadšení. Několik modelek a modelů uvedlo, že během nesčetných přehlídek byli v šíleném zápřahu i 17 hodin v kuse. Nedostali pauzu, ani když padali vyčerpáním Někteří dokonce zvraceli hned v zákulisí vedle přehlídkového mola. Všichni uvedli, že když žádali o pauzu, bylo jim řečeno, že pokud si ji udělají, nedostanou zaplaceno.

Rasismus

Rasismus je velký problém v módním průmyslu bohužel i dnes. Setkala se s ním například Naomi Campbell, jedna z nejslavnějších černošských modelek světa Dnes jí všichni líbají nohy a za méně než deset tisíc dolarů by ani nevstala z postele. Začátky ovšem byly velice těžké.

Zdravotní problémy

Spousta modelek také trpí vážnými zdravotními problémy spojenými s nedostatečným příjmem potravy. Ať už je to způsobeno nedostatkem času na jídlo, vyčerpávajícími podmínkami nebo se modelky snaží udržet svou postavu tím, že nejí a vypěstují si anorexii či bulimii, problém je stále hmatatelný Nespočet modelek se setkalo s bizarním jednáním společností, kdy jim klienti nadávali, že jsou tlusté například proto, že mají pouze široké boky.

Související články

Další články