Mikropigmentace bradavek zahrnuje jejich ztmavnutí a také oblasti kolem nich, aby byly víc výraznější a víc sexy. Tato technika byla vyvinuta asi před 15 lety u pacientek s rakovinou prsu, které podstoupily odstranění a následnou rekonstrukci prsu. Nyní se z této metody stal vyhledávaný zákrok, některé ženy si dokonce nechávají svoje bradavky změnit do tvaru srdíčka nebo hvězdy.

Zákrok u jednoho prsu trvá asi půl hodiny a stojí kolem 12 000 Kč. Po půl roce je třeba pigment doplnit, zvláště pokud se ženy hodně opalují nebo navštěvují solária. Proces je prý bezbolestný, protože je při něm aplikováno anestetikum. Přestože některým může tento zákrok připadat jako pouhý ženský rozmar, mnoha ženám pomůže zvednout sebevědomí, zvlášť pokud jejich bradavky nevypadají dobře.

Spisovatelka Janice Day (55) říká: „Nechala jsem si svoje bradavky vytetovat před třemi lety a z výsledku jsem nadšená. Prošla jsem si mastektomií a rekonstrukcí prsu v roce 1996 po tom, co mi byla zjištěna rakovina.“ Doktoři jí nabízeli, že jí bradavky vytvoří z kůže, kterou vezmou na pochvě, ale s tím Janice nesouhlasila. „Mým cílem bylo cítit se po karcinomu prsu zase jako žena a to se povedlo,“ dodala spokojeně Janice.

Devatenáctiletá studentka Monica Miller z Cambridge: „Nechala jsem si dát silikonové implantáty, ale moje bradavky se mi pořád nelíbily. Teď díky tetování vypadají mnohem tmavší a výraznější. Ze začátku jsem měla ze zákroku strach, ale když jsem viděla výsledek, byla jsem nadšená. Částečně to také zakrylo bílé jizvy, které zůstaly po zvětšení,“ říká Monica.

Další dívkou, která „tetování“ bradavek podstoupila, je Ashlea Cormack (21) z Leedsu. „Když mi bylo osmnáct, podstoupila jsem zmenšení prsou a od té doby mi vadilo, jak moje bradavky vypadají. Když jsem se setkala s Kelly Forshaw, specialistkou, která zákrok provádí, promluvily jsme si a mě napadlo, že by bylo skvělé mít bradavky ve tvaru srdíčka. Reakce od přátel byly obrovské,“ prozradila Ashlea. Podle ní někdo říká, že je to příliš velký zásah do přírody, ale Cormack je šťastná, že zákrok absolvovala.

Zájem je také o bradavky ve tvaru hvězd nebo diamantu. Někdo tvrdí, že cena za tento zákrok je příliš vysoká, ale jak víme, ženy jsou schopné do krásy investovat neuvěřitelné sumy. Podívejte se ve fotogalerii, jak vypadaly bradavky žen před a po zákroku.