O Ellen DeGeneres (56) se dá říct, že vládne americkému šoubyznysu. Zbožňují ji diváci i celebrity.

A hlavně je to nejslavnější lesbička na světě.

Její cesta nahoru zdaleka nebyla přímočará. Ellen se živila jako loupačka ústřic a později jako malířka pokojů. Na jedné party s přáteli předvedla komické číslo a mělo takový úspěch, že začala chodit po kavárnách a předvádět své bavičské umění.

Dnes má známou televizní show Ellen DeGeneres a má na kontě neuvěřitelné množství ocenění. Je například držitelkou 14 cen Emmy.

V roce 2008 si Ellen vzala modelku Portiu de Rossi. Ze slavného páru se stal nejznámější lesbický pár, který bojuje za práva homosexuálů. Ellen s Portiou nemají děti a žádné ani neplánují.

Oblíbenost moderátorky výrazně napomohla změnit pohled lidí na homosexualitu. Paradoxně po coming outu to neměla vůbec jednoduché. V rozhovoru po letech prozradila, že tehdy nebyly lesbičky „v módě“ a nikdo ji nikde moc nechtěl. Nakonec dostala příležitost se svou show a teď baví milióny lidí u televizních obrazovek.

Navíc je autorkou nejsdílenější selfie v historii, kterou se jí dokonce podařilo shodit sociální síť Twitter! Tu vyfotila při moderování předávání Oscarů, což je mimochodem také obrovská čest.

Jestli jste Ellen ještě nezaregistrovali, děláte velkou chybu, její show můžete sledovat i na YouTube.