První případ pedofilie ze strany migrantů se stal v pátek odpoledne ve městě Delbrück v Severním Porýní-Vestfálsku. Migranti ve věku 20 a 25 let si ve sprchách vyhlédli dva chlapce ve věku 11 a 14 let. Mladší chlapec se před nimi schoval, ale druhý jim bohužel neunikl.

Donutili ho, aby je sexuálně uspokojil. Vzhledem k tomu, že jsou děti nezletilé, policie prozradila pouze věk.

Otřesení chlapci pak vše řekli plavčíkovi, který okamžitě zavolal policii. Oba uprchlíci byli zadrženi ještě v plaveckém areálu a skončili ve vazbě.

Den poté se stal další sexuální útok na dvě devítileté holčičky ve městě Rendsburg na severu Německa. Dva migranti je sexuálně obtěžovali a dotýkali se jich na intimních partiích.

Iráčana, kterému je 27 let, zadrželi policisté ještě v plaveckém areálu a skončil ve vazbě. Ten druhý je na útěku a hledá ho policie. Dívky nebyly zraněny a byly předány do péče rodičům. Byly ale viditelně otřesené.

Útoky migrantů v bazénech je stále častější. V březnu se dva uprchlíci ve městě Norderstedt pokusili znásilnit dívku, v Rakousku zase běženec zneužil chlapečka. Migrant se pak vymlouval a tvrdil, že už 4 měsíce neměl sex a potřeboval se nějak uvolnit.

Loni na podzim jiný emigrant brutálně znásilnil babičku. Některá německá města reagovala tak, že migrantům zakázala vstup do plaveckých areálů.