Včera odpoledne se Českému slavíkovi Karlu Gottovi (76) dost přitížilo. Byl ihned převezen k našemu nejlepšímu kardiochirurgovi Janu Pirkovi, který se rozhodl pro neodkladnou operaci. A co se dělo dál?

Zpěváka převezli okamžitě na sál, kde podle informací deníku Blesk podstoupil operaci zúžené aortální srdeční chlopně. Zákrok probíhal večer, trval několik hodin a kardiochirurg a jeho tým to udělali mininvazní metodou, což znamená, že zpěvák byl po celou dobu při vědomí. Přes tříslo mu byl zaveden katetr přímo do srdce.

Vypadá to, že se všechno povedlo tak, jak mělo, a teď Karel odpočívá na pokoji, kde mu pomáhá po celou dobu jeho žena Ivana. Ta se zatím k celé záležitosti nechce vyjadřovat, alespoň do té doby, než se manžel dostane do stabilizovaného stavu. Zatím musí Slavík pobývat na jednotce intenzivní péče, aby byl pod neustálým dozorem, kdyby se cokoliv zkomplikovalo.

Karel zrušil všechny své koncerty a vystoupení do té doby, než se zase zcela uzdraví, v což věří celý národ. Národem milovaný zpěvák se z toho snad brzy dostane a opět bude rozdávat svým zpěvem radost.