Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Zlatý hoch z Nagana Martin Procházka: Byla to euforie, ale s kluky se nestýkáme

Zlatý hoch z Nagana Martin Procházka: Byla to euforie, ale s kluky se nestýkáme
Zdroj: Profimedia.cz
Dnes je to přesně 18 let, co čeští hokejisté získali první zlatou medaili na olympijských hrách. Celý národ žil vítězstvím v Naganu. Jak to ale s odstupem času prožívá jeden ze zlatých hochů Martin Procházka? Má mezi bývalými spoluhráči kamarády?

Byla to v roce 1998 bezpochyby nezapomenutelná chvíle, na kterou bude vzpomínat celý český národ, ale především hokejisté, kteří dobyli olympiádu. Jeden z aktérů Martin Procházka (43) na to vzpomíná dodneška s úsměvem na rtech. Co z Nagana považuje za ten největší zážitek?

"Určitě to byl přílet do Čech, kdy na nás čekaly tisíce lidí a pořádně se slavilo. Bylo to šílené nadšení, prostě nezapomenutelné pocity," prozradil redakci eXtra.cz pyšně Martin.

A jak celkově na to vzpomíná? Co ta obrovská radost z vítězství v něm zanechala

"Do konce života na to rozhodně nezapomenu, byl to nejkrásnější moment celé mé kariéry. Nedá se to vůbec popsat, prostě jsem zažíval neopakovatelné pocity," dodal bývalý profesionální hokejista. Bohužel přiznává, že ta parta, co byla v Naganu, je dávno minulostí

"Osobně se spolu nesetkáváme. Nemáme proč, každý jsme si šli svou vlastní cestou. Ale to neznamená, že když se s někým potkám na společenských akcích, že se rádi nevidíme. To spíš naopak, jen prostě nezajdeme jen tak na pivo," uzavřel své vypravování hrdý hoch z Nagana.

Martin už dávno svou kariéru na ledě ukončil, ale u hokeje zůstal. Stal se tiskovým mluvčím hokejové reprezentace, což mu milovaný sport stále připomíná. Dokonce se předvedl i jako zdatný tanečník, když kývl na účast v taneční soutěži StarDance. Ale dnes už se radši drží dál od tanečního parketu a má rád svůj klid.

Tajemný pár na veřejnosti: Petra Nesvačilová ukázala přítele, se kterým čeká miminko

Související články

Další články

Nejnovější kauzy