Co to tak asi může být? Pokud hádáte, že je to fotografie oceánu, která je focena z vrtulníku, tak hádáte správně. A co jsou ty malé flíčky dole? Malé flíčky, které vidíte ve vodě, jsou dva metry dlouzí žraloci.

Tato letecká fotografie zachytila zhruba 10 000 žraloků černocípých plujících podél břehů Palm Beach na Floridě ráno 12. února. I když tyto velké skupiny žraloků nejsou neobvyklé, přece jen se pohybují spíše v oblasti Miami a Ft. Lauderdale.

Biolog dr. Stephen Kajiura z Univerzity na Floridě pomohl zdokumentovat hromadnou migraci a pracuje na projektu, který se snaží odhalit zdrojový kód této změny chování. „Existují doslova desítky tisíc žraloků, co by kamenem dohodil od našeho pobřeží. Dalo by se hodit kamínkem a doslova udeříte žraloka. Jsou tak blízko,“ řekl.

Dr. Kajiura je přesvědčen, že kvůli stoupající teplotě oceánu už žraloci nemigrují na jih. Když jim to vyhovuje, proč by nezůstali tam, kde jim je dobře. Žralok černocípý je mimořádně plachý vůči lidem a je pravděpodobnější, že bude plavat pryč od vás, než že by vás měl napadnout. Smrtelných útoků těchto žraloků je minimum.