Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Zkrachují výrobci prášků na praní? Student střední školy vymyslel nezničitelné tričko, které nedokážete ušpinit

Tohle triko z polyesteru jen tak nezničíte.

Na svých vláknech má miliardy částic oxidu křemičitého, ale jinak byste ani nepoznali, že to není obyčejné bavlněné tričko. Tedy až na to, že je z polyesteru. Právě se dere na trh a je to výmysl jednoho studenta střední školy ze San Franciska.

Odolá opravdu všem skvrnám, tedy pokud si na sebe nehodláte vylít motorový olej. Ale kečup, cola, káva, hořčice, a dokonce i červené víno vám vrásky na čele a skvrny na triku nepřidělají.

Veškeré tekutiny po něm prostě stečou, aniž by napáchaly škody, ale tričko přeci jen budete muset prát, ovšem nikdy ne s aviváží. Do pračky s ním jen na nízkou teplotu a jednou za tři praní bude muset do sušičky. Zapovězeno je také žehlení, chemické čištění a barvení, což asi naznačuje i to, že trička budou zatím k dostání jen v bílé barvě.

Najít byste je měli v normálním obchodě s oděvy a stát bude asi tisíc korun, vydrží až 80 praní. Tak jsme zvědavi, kdy se dočkáme inteligentního trička i u nás.

Mohlo by vás zajímat

Další články