Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Životní šance? Nechte si narůst „bobra“ a staňte se součástí českých chlupatých dějin!

Alena Kupčíková má ve své sbírce pubické ochlupení nejrůznějších
barev i kvalit.

Kontroverzní výtvarnice Alena Kupčíková se opět hlásí o slovo. Před více než deseti lety začala šokovat svými „chlupatými“ obrazy, které na první pohled vypadají jako precizní kresby, ale mají kromě množství svých obdivovatelů také celou řadu odpůrců. Nejsou totiž vytvořené z ničeho jiného než z intimních chloupků lidí z celého světa.

„Ve své sbírce mám opravdu chloupky nejrozmanitějšího původu. Lidé mi je posílají poštou. Mám černé, blonďaté i zrzavé. Mám jich celou paletu, to byste nevěřila, jakou barevnou škálu nosí lidé mezi nohama,“ říká Kupčíková. „Nemám snad jen černošské, protože i na základě toho, že jsem sama v Africe studovala, vím, že by to bylo za hranou. Používají je tam jako voodoo a s tím není radno si zahrávat,“ vysvětluje. „Kdybych hledala, tak bych dárce asi našla, ale popravdě jsem se o ně moc nezajímala. Ony jsou černošské chlupy tak tvrdé, že by se s nimi dalo leda sypat,“ dodává.

V současné době se Alena Kupčíková rozhodla pustit do díla mnohem většího rozsahu. Chystá se vytvořit první Česko ‒ Slovenskou „chlupatou epopej“ a chce do ní zapojit co nejvíce lidí, kteří by si tak na její výzvu měli již nyní začít pěstovat své intimní bohatství. „Chtěla jsem vytvořit něco velkého, na čem budu moci pracovat dlouhodobě. Vyobrazení Prahy, lidí, kteří v ní žijí, a dalších českých a slovenských měst se všemi jejich atributy spolu s reálným biologickým otiskem,“ vysvětluje svůj nevšední záměr, kterého se mohou účastnit všichni, kteří jí poskytnou svůj „materiál“.

Inspirací pro vytvoření chlupaté epopeje byly Aleně Kupčíkové žhavé diskuze kolem Slovanské epopeje Alfonse Muchy, díla inspirovaného slovanskou mytologií a dějinami Slovanů. Několikametrové dílo bude vznikat na základě darovaných chloupků a bude odrážet nejen skladbu dárců, ale také okolních reakcí. Vznikající česká epopej vytvořená z chloupků českého národa má tak nejspíš pozvednout nejen naši národní identitu, ale také sebevědomí těch, kterým se po holení dělá vyrážka, nebo na dostatečnou depilaci zkrátka nemají čas.

Související články

Další články