Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Zešílela snad? Manažerka jednoho českého supermarketu vzala pokladním židle a nechala je celou směnu stát!

Ilustrační fotografie

Většina z nás zná prodavačky z marketů jako ženy, které sedí za pultem a pod rukama jim projde za den neskutečné množství potravin a jiného zboží. I když se nám může zdát, že je jejich práce nenáročná, rozhodně tomu tak není. Své si o tom ale myslela jedna manažerka marketu Albert v Ostravě-Porubě. Té přišla činnost svých podřízených zřejmě natolik nudná, že se jim rozhodla sebrat židle. Dámy tak musely celou směnu stát. Často si ani nemohly dojít na toaletu.

O případu se dozvěděli redaktoři MF Dnes a jedna z bývalých pracovnic, která tyranii zažívala, se o tom rozhodla promluvit.

„Vzali mě na třicet hodin týdně, ale v práci jsem stejně byla osm až devět hodin denně. Když jsem musela dlouho stát za kasou, strašně mě bolely kyčle. Přešlapovala jsem pak z nohy na nohu, a když to nešlo vydržet, opřela jsem se o pokladnu, ale za to mě manažerka hned seřvala,“ sdělila žena.

Manažerka jim údajně židle vzala proto, aby byla jejich práce efektnější a ony pracovaly rychleji. Přitom je obecně známo, že dlouhé stání na nohou způsobuje zdravotní obtíže a k větší efektivitě rozhodně nepřispívá. Nejlepší je vyváženost – tedy střídání stání a sezení, aby se nezatěžovala páteř ani nohy a bylo umožněno dobré prokrvení končetin.

Po zásahu MF Dnes do problému vedení společnosti Ahold, jíž patří síť marketů Albert, do věci zasáhlo. „Situaci jsme prověřili, do hodiny byly židle zpátky,“ sdělila mluvčí Aholdu Judita Urbánková.

Související články

Další články