Matka s dcerou si chtěly zpříjemnit sobotní večer, a tak se rozhodly jít do sauny ke známé, která bydlela vedle nich. Jenže když se chtěly dostat ven, u sauny se zlomila klika a ženy zůstaly uvězněné ve smrtelné pasti.

Pokoušely se rozbít okénko ve dveřích, to se jim ale podařilo jen z části. Začal tak boj o holý život. Poté ženy z horka zkolabovaly. Až po hodině a půl je našla sousedka, které sauna patřila. Bohužel už jim nebylo pomoci. Ženy zemřely na přehřátí, vyčerpání a nedostatek kyslíku v orgánech. Podle odborníků před smrtí neskutečně trpěly.

„Organismus se snaží kompenzovat ty velké příjmy tepla tím, že reaguje zrychlenou srdeční činností, dojde k uvolnění cév, aby se zlepšila jejich prostupnost pro teplo a jeho vydávání. Samozřejmě čím déle ten stav trvá, tak dochází k snížené distribuci kyslíku do tkání, mohou přijít křeče, bezvědomí a nakonec úmrtí,“ řekl TV Prima mluvčí královéhradecké záchranky Ivo Novák, který se v tomto oboru pohybuje více než 20 let. 90 minut v rozpálené sauně je extrémní pro kohokoliv. Policie případ vyšetřuje.