Jste dlouho sama a už pomalu ztrácíte naději, že byste mohla najít pana Pravého. Smířená s nálepkou „forever alone“ trávíte co nejvíc času v práci a večer u přiblblých amerických filmů smrkáte do kapesníku. Hlavu vzhůru, už zítra může být všechno jinak.

1. Navazujte nová přátelství

A je jedno, jestli s muži nebo se ženami. Důležité je neodstřihnout se úplně od společnosti. Sedávej děvenko v koutě, NENAJDOU tě!

2. Nedeptejte se

Trápí vás přibývající léta, celulitida, neschopnost naspořit si na svůj vlastní byt, nenaplněné kariérní sny. Depkaříte a to je možná ten problém. Myslete pozitivně, muži podvědomě vycítí zoufalost a komplexy a takové ženě se jednoduše vyhnou.

3. Nechte plynout

A neřešte. Ani ta svoje pevně stanovená kritéria, která váš muž musí splňovat. Vyřaďte na chvíli z provozu mozek a dělejte, co cítíte. Muž, který vás pozval na rande, nemá ani maturitu? No a co? Steve Jobs taky neměl.

4. Važte si sama sebe

Na druhou stranu, to, že jste pár let sama, ještě neznamená, že musíte skočit na špek prvnímu frajerovi, který o vás projeví zájem. Pokud vám to hned od začátku neklape, neztrácejte čas a energii.

5. Proklepněte si ho

Vykašlete se na virtuální románky, které prožíváte na seznamkách a sociálních sítích. Vystavte svého nového muže realitě. Obědy, kina, procházky, společné sportování. Nekompromisně.

6. Buďte odvážná

Už dávno neplatí, že lovit musí nutně muži. Jistě, je to trochu proti přírodě a vaší ješitnosti, ale zkuste se někdy překonat a ozvat se vašemu idolovi jako první. Nebo oslovte toho sympaťáka, který sedí na baru. Horší věc než odmítnutí vám nehrozí.

7. Pusťte k tělu

Máte za sebou několik bolestivých rozchodů a zklamání. Ale ten nový za to asi nemůže. Buďte ostražitá, ale dejte mu šanci proniknout do vašeho světa. Pravidlo je takové: musí si vás vážit, musí si vás zasloužit, neměla byste se mu dávat, ale pokud budete hrát tajemnou a nedostupnou „drama queen“ i na čtvrtém rande, k pátému už nejspíš nedojde. Hodně štěstí!