Nedbala na svůj životní styl, nezdravě jedla a vymstilo se jí to. Když zjistila, že její váha je už neuvěřitelných 150 kilogramů, řekla si dost. A začala s tím něco dělat. Největším problémem, který zčásti mohl za její tloušťku, byly chipsy. Za posledních 13 let snědla Alex 30 tisíc pytlíků těchto slaných brambůrků. A vypěstovala si na nich závislost.

„Dnes jsem štíhlejší než v době, kdy jsem chodila na základku. Moje matka vždy vařila zdravě. Jenže já jsem jídlo milovala, a tak jsem kynula,“ řekla Alex. Ta se snažila zhubnout už několikrát, ale vždy bez úspěchu. Moc si přála, aby byla hubenější, ale shodit se jí nedařilo.

„Chipsy byly moje závislost. Milovala jsem je úplně všechny, ať už měly jakoukoliv příchuť. Snědla jsem i několik balíčku za den,“ vysvětluje Alex. Podařilo se jí zhubnout i 20 kilogramů, ale vždy je nabrala zpět. A to právě kvůli chipsům.

Nakonec se Alex rozhodla změnit od základu svůj jídelníček a vyškrtla z něj všechna nezdravá jídla. A její hubnutí začalo mít úspěch. Také má osobní trenérku, která dohlíží na její pohyb.

Líbí se jí, že si teď v obchodě může koupit cokoliv na sebe, a hlavně mělo hubnutí pozitivní vliv i na její rodinu. Je více aktivní a věnuje se dětem. Není pořád unavená a zadýchaná. Alex shodila 70 kilogramů a je schopná zase normálně žít.

„Doktor mi nabídl zmenšení žaludku, ale to jsem odmítla. Jsem hrdá, že jsem to dokázala sama. Jsem teď konečně šťastná a jsem odhodlaná si váhu udržet,“ směje se Alex.