Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Žena z Trutnovska uvěřila šarlatánovi a nechala zemřít své dítě: To, co jí podvodník řekl, vás vyděsí

Šestiletého chlapce donutila jeho matka přejít na přírodní léčbu a
přestala mu píchat inzulín. (Ilustrační foto)
Zdroj: Profimedia.cz

Pokud máte nemocné dítě, zvláště těžce, určitě uděláte všechno pro to, abyste mu pomohli a vyhledali pro něj tu nejlepší lékařskou péči. To ale není případ osmadvacetileté matky z Trutnovska a jejího jednačtyřiceti­letého druha, kteří nyní podle iDnes.cz dostali oba 15 let vězení za smrt šestiletého syna.

Dítěti nemocnému cukrovkou totiž na radu pochybného léčitele přestali píchat inzulín, protože jim dle výpovědi řekl, že chlapec nemá cukrovku, ale jen cukr v hlavě. Zjistil to podle diagnózy na základě prozkoumání jeho oční duhovky.

Matka s druhem proto začali syna léčit bylinkami a přírodními produkty, což vedlo k malátnosti šestiletého chlapce, dehydrataci, velmi silným bolestem břicha a zvracení. Podle soudních znalců muselo dítě dost trpět, navíc jej matka ukrývala před lékaři a nechtěla mu v nejhorších bolestech zavolat první pomoc.

U soudu, kde si oba vyslechli rozsudek, se bránila tím, že chtěla pro syna jen to nejlepší a medikamentózní léčba mu jen ubližovala. Už je prý dost potrestaná tím, že přišla o dítě, ale soud na její hořekování ani obhajobu partnera nebral ohled a nakonec byli oba odsouzeni za vraždu s nepřímým úmyslem.

Související články

Další články