Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Žena trpí nemocí, při které jí různé části těla otékají do obrovských rozměrů! Pohled na její obličej je děsivý

Tak tohle je opravdu nezáviděníhodné.
Zdroj: facebook.com

Tak tohle je opravdu děsivý případ onemocnění. Žena jménem Izzy Richards (32) trpí extrémně vzácnou a smrtelnou chorobou s názvem angioedém, při které jí nabobtnávají různé části těla včetně obličeje a jazyka, tudíž jí hrozí bezprostřední smrt udušením.

Tento stav je způsoben nedostatkem proteinu v imunitním systému a může být vyvolán stresem. Pro nemocného to znamená, že se nesmí rozčilovat a poddávat se stresovým faktorům, což je pro Richards obtížné, poněvadž vychovává dvě děti. Neustále má tak opuchlé celé tělo včetně tváře a trpí strachem, kdy jí zase nateče jazyk a nebude moci dýchat. „Je to hrozné, nemohla jsem dýchat a lékaři si mysleli, že umřu,“ řekla nešťastná žena.

Richards se musí nejen vyrovnávat s příznaky nemoci, ale i se zvědavými pohledy okolí. Někteří lidé, co o její nemoci nevědí, se jí posmívají za její vzhled a Richards to velmi těžce psychicky snáší. Ale už kvůli dětem se snaží být silná a odolávat negativním reakcím.

Kvůli nemoci také nemohla chodit do školy a má jen základní vzdělání. První příznaky se objevily poprvé ve čtyřech letech, ale diagnózu jí určili, až když jí bylo 21 let. Richards vychovává dvě dcery, kterým byla diagnostikována stejná choroba.

Související články

Další články