Znáte to. Otevřete si plechovku, napijete se a po prvních doušcích zjistíte, že je v ní myš. Že neznáte? A to máte vlastně pravdu. Žádní hlodavci by v pití totiž normálně být neměli.

Jak nám ale dokazuje objev ženy z americké Virginie, můžou být. Bohužel.

Amanda Robertson si zakoupila ledový čaj Lipton. Poté, co se napila, ji ale čekal šokující objev. V nápoji totiž objevila mrtvou myš!

Všichni si asi dokážeme představit, jak špatně se jí v ten moment udělalo od žaludku. To ale nebyl konec nechutné příhody. Žena by nyní měla být v péči lékařů, protože se u ní objevily příznaky otravy a existuje riziko, že byla myš infikovaná nějakou nemocí.

Celý případ je nyní v šetření samotné společnosti PepsiCo, která řeší, jak se hlodavec mohl do plechovky dostat. K případu se vyjádřila i zastupitelka ministerstva zemědělství Elaine Lidholm: „Takové věci se můžou stát. Program na kontrolu potravin je stvořen tak, abychom se podobným problémům vyhnuli. Stoprocentní úspěšnost ale nemůžeme mít. Nikdo ji nemá.“

A co vzkazuje všem ostatním otřesená Američanka? „Kontrolujte si své plechovky. Kontrolujte si všechno. Já odteď už budu.“