Lidé využívají sociální sítě k různým věcem. Ruth Flower z Los Angeles se rozhodla na Twitteru popisovat svůj domácí porod. „Chtěla jsem ukázat, jak jedinečný je tento zážitek,“ řekla portálu HuffingtonPos­t žena.

„Kontrakce začaly ve 20.15, dostávám je každé dvě a půl minuty, trvají 30 sekund,“ začala Ruth 25. prosince 2013 popisovat na Twitteru porod do nejmenších detailů. Bolesti, které přišly, popsala jako stav při „zatraceně bolestivé menstruaci“. Ruth popisovala, jak jí ulevila pozice motýla, že je ráda, že se může po bytě pohybovat, a nedokáže si představit být na klasickém porodním lůžku. Od bolesti jí pomáhalo se soustředit i na Twitter.

Flower byla během tweetování opravdu realistická, neváhala veřejnost informovat o tom, že jí ještě nepraskla voda, že trpí průjmem a veškerými dalšími záležitostmi, které bývají pro ženy velmi intimní. Nezapomněla také vychválit svou porodní asistentku Allegru Hill. Po několika hodinách bolestí tweetla, že jí odešla děložní zátka a že porod přichází.

Ráno 26. prosince v 9.04 se jí narodil syn Nye. Přestože domácí porod proběhl bez komplikací, musela být Ruth odvezena do nemocnice, kde dostala transfuzi, protože ztratila dost krve.