Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Žena (†31) zemřela před 3 měsíci, teď porodila zdravé dítě! Lékaři dokázali zázrak!

Mrtvá žena porodila po třech měsících zdravé dítě.
Zdroj: reprofoto euronews.com

Jednatřicetiletá těhotná žena v Maďarsku dostala mrtvici v 15. týdnu těhotenství. Lékaři zjistili, že jí naprosto odumřel mozek, ale mozek dítěte byl v pořádku. Matku nechali do 27. týdne na přístrojích a ve chvíli, kdy se její fyzický stav více zhoršoval, provedli císařský řez. Ji samotnou odpojili z přístrojů dva dny poté.

Přestože dítě vážilo po porodu, který proběhl v červenci, jen 1360 gramů, daří se mu dobře. Maďarští lékaři tvrdí, že tento případ je jedním ze tří na celém světě, který dopadl dobře pro dítě. Plod umírající ženy sledovali na ultrazvuku. „V prvních dvou dnech jsme se snažili zachránit život matky, ale krevní oběh a ostatní tělesné funkce selhaly,“ řekla Mail Online dr. Bela Fulesdi z nemocnice Debrecen Medical and Health Science Centre.

Během toho, co žena byla napojena na přístrojích, ji několikrát navštívila babička a otec dítěte, kteří se snažili s dítětem v děloze komunikovat pomocí dotyků a vyzkoušeli i muzikoterapeuta, aby se podařilo miminko zachránit.

Lékaři museli během tohoto zákroku bojovat s mnoha infekcemi, ženu museli neustále obracet, aby zabránili proleženinám. „Naším cílem nebylo jen přivést na svět její dítě, ale hlavně zdravé dítě,“ dodala lékařka. Novorozenci se daří dobře a nevykazuje prý žádné známky potíží, které souvisejí s předčasným porodem.

Související články

Další články