Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Zemřela hlasatelka Stanislava Lekešová (†63): Tvář Sama doma prohrála boj s těžkou nemocí

+ Další 3 fotografie
Ve věku 63 let zemřela hlasatelka a moderátorka Stanislava Lekešová. Diváci si ji oblíbili například v pořadu Sama doma a její hlas dobře znali pravidelní posluchači Českého rozhlasu. Lekešová prohrála boj s těžkou nemocí. Smutnou informaci přinesl právě Český rozhlas.

Stanislava Lekešová byla známou osobností už od roku 1985. Tehdy se stala programovou hlasatelkou Československé, později České televize. Kromě televize ji veřejnost znala i jako hlasatelku Českého rozhlasu.

Celých 21 let byla Lekešová moderátorkou oblíbeného ženského pořadu Sama doma. V rozhlasu pak měla na starost pořady jako Host do domu, Je jaká je či Blízká setkání. Ačkoliv byla vystudovanou právničkou, kariérní cestu si zvolila jinou.

Oblíbená televizní osobnost se narodila 29. května 1956 v Praze. Vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Ačkoliv se oboru nějaký čas věnovala, srdce ji táhlo do médií, kde působila celých 34 let. Věnovala se sice primárně moderování a rozhlasu, v roce 2002 si ale zahrála i v dobrodružném filmu Únos domů.

České televizi se v rozhovoru svěřila, že pořad Sama doma ji naplňoval a s kolegyněmi skvěle vycházela. „Myslím, že jsme v Sama doma vždy měly hezké vztahy a myslím, že všechny vzájemné pochvaly o vlasech, účesech a líčení byly a jsou upřímné. Nejvíce si ovšem vždy popovídáte s kolegyní, s níž vysíláte. Pojí vás zvláštní pouto, protože během přenosu si musíte stoprocentně rozumět, musíte znát svá gesta a vědět o sobě a umět se vžít do pocitů té druhé,“ uvedla Lekešová v rozhovoru.

Diváky milovaná Stáňa bude chybět nejen své rodině, ale i kolegům, přátelům a fanouškům, které si během dlouholetého působení v televizi a v rozhlasu získala. Kdy a zda vůbec bude moci veřejnost uctít její památku, zatím není známo.

Související články

Další články