Peter Kovarčík byl velkou postavou v českém uměleckém světě a jeho nečekaný odchod zasáhl mnoho slavných umělců.

Kovarčík se podílel na muzikálu Mamma Mia, připravovaném velkofilmu Lída Baarová, ale také předávání cen Thálie, které proběhnou už tuto sobotu. Zároveň byl manažerem například Michaely Noskové, kterou tragédie naprosto šokovala.

„Jsem naprosto v šoku. Mluvila jsem s ním před čtyřmi dny a byl naprosto v pořádku. Myslím si, že měl zrovna dobré období, a nemyslím, že by spáchal sebevraždu. Absolutně netuším, co se stalo. Během posledních let jsme hodně spolupracovali a brala jsem ho jako člověka, který mi pomáhá v životě jako kamarád. Tečou mi slzy a musela jsem přerušit zkoušku a šla na panáka. Jeho smrt mi naznačil někdo z jeho blízkého okolí,“ řekla Blesk.cz Nosková.

S Peterem Kovarčíkem také dlouhou dobu žila herečka Kateřina Brožová.

Známý producent po sobě zanechal obrovské jmění. Jeho nečekaná smrt by mohla způsobit konec některých velkých projektů, na jejichž realizaci je závislých mnoho lidí. Mezi nimi například sobotní slavnostní udílení cen Thálie, které Kovarčík několik let finančně podporoval.

Okolnosti jeho smrti jsou velmi nejasné, v současnou chvíli víme, že je vyšetřuje policie.

Aktualizováno 16:22: Podle mimořádně dobře informovaného zdroje eXtra.cz, jehož podněty vzápětí potvrdil i druhý zdroj redakce, po sobě producent „obrovské jmění“ nezanechal. Redakce se omlouvá a odmítá odpovědnost za případné rozpaky dědiců a následné hádky.