Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

ZEMŘEL NEJSMUTNĚJŠÍ POLÁRNÍ MEDVĚD NA SVĚTĚ: Arturo žil ve 40 °C celých 22 let v zajetí!

Arturo se za svůj život nemohl nikdy vykoupat v bazénu jako normální
polární medvěd. Ve svém výběhu měl „bazén“, který nebyl ani půl
metru hluboký, a to je na dospělého polárního medvěda opravdu málo.
Zdroj: facebook.com
+ Další 3 fotografie
Informace o otřesném stavu ledního medvěda se rozšířila mezi lidi po celém světě. Dokonce byla sepsaná i petice, kde lidé žádali o přesun Artura do kanadské zoologické zahrady. Čekaly ho tam mnohem lepší podmínky pro život a také o mnoho lepší klimatické podmínky pro ledního medvěda!

Nejhorším nepřítelem přírody je člověk. Mnoho lidí o tom pochybuje, ale po přečtení tohoto článku se nad tím asi budete ještě dlouho zamýšlet. Případ ledního medvěda jménem Arturo ukazuje, že my lidi se absolutně nechováme fér a už vůbec se nechováme jako ochránci přírody.

Dne 3. července 2016 Arturo aneb nejsmutnější lední medvěd na světě umřel, mohly za to zdravotní komplikace spojené s vysokým věkem, ale také otřesné podmínky, ve kterých žil!

Arturo byl 30letý lední medvěd, který byl v 8 letech odebrán od matky z přirozeného prostředí a následně na dlouhých 22 let umístěn do betonového výběhu v zoologické zahradě Mendoza v Argentině, kde teploty dosahovaly až 40 °C. Lední medvědi standardně žijí v –40 °C. Arturo měl postupně známky šílenství, nepřirozeně opakované pohyby, které u zvířat vznikají, právě když v zajetí pociťují nadměrný stres!

„Myslím si, že Arturo žil v nevyhovujících podmínkách, které byly bezohledné a stresující,“ řekla Barry MacKay, vedoucí programu „Born Free USA“, který bojuje za práva zvířat. Zoologická zahrada vyšla na veřejnost s dosti ubohou omluvou, že Arturo umřel na smutek z osamocení. Jeho životní přítel, se kterým sdílel výběh, umřel před 2 lety a Arturo od té doby ztratil zájem a pouze se bezcílně procházel ve výběhu.

"Horko musí být pro Artura nesnesitelné a jeho osamocený život tomu absolutně nepomáhá, vidět jeho zoufalství a utrpení na fotografiích je těžké. Prosím vás, abyste přehodnotili tuhle situaci a Artura přemístili,“ vyjádřil své obavy jeden z obyvatelů Argentiny. Po celé roky se lidé snažili zmírnit Arturovo trápení.

No dnes už je pozdě…

Advokátská kancelář Barry MacKay uveřejnila 3. července zprávu, kterou nikdo z lidí, kteří bojovali za Artura, nechtěl slyšet. A to že Arturo svůj boj o život prohrál nebo spíše vzdal. „Přeji si, aby Arturo poznal všechny lidi na celém světě, kteří svým hlasem bojovali za jeho život a práva, vážili si ho, milovali, chtěli mu pomoct a informovat o jeho smutném životě co nejvíce lidí na celém světě. Myslím, že tahle tragická událost může pomoct u dalších případů a zamezí se držení zvířat v podmínkách, které jsou absolutně nepřirozené,“ vyjádřila se Barry po tragické události. Arturo je teď konečně volný.

Související články

Další články