Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Zemřel herec z Jurského parku a režisér oscarového dramatu Gándhí

Richard Attenborough zemřel.

Lord Attenborough byl jedním z nejznámějších britských herců a později se stal uznávaným a velmi úspěšným režisérem. Narodil se v Cambridge v roce 1923. Byl starším bratrem slavného přírodovědce a moderátora stanice BCC Davida Attenborougha. Zemřel ve věku devadesáti let v neděli 24. srpna 2014. Stanici BBC to potvrdil jeho syn Michael.

Lord Richard Attenborough si zahrál v hollywoodském trháku Jurský park. Pravděpodobně jeho největším režijním dílem byl film Gándhí z roku 1982, který vyprávěl příběh o duchovním vůdci Mahátmovi Gándhím, za nějž obdržel dva Oscary jako režisér a producent. Snímek získal celkově osm Oscarů.

Britský premiér David Cameron byl mezi prvními, kteří mu vzdali hold. „Jeho herectví v Brighton Rock bylo skvělé, jeho režie filmu Gándhí byla ohromující – Richard Attenborough byl jeden z velikánů filmu,“ napsal David Cameron na sociální síť Twitter.

S herečkou Sheilou Sim, s níž se oženil v roce 1945, měli tři děti. V prosinci 2004 jejich dcera Jane Holland zahynula spolu se svou patnáctiletou dcerou Lucy a tchyní při ničivé tsunami v Thajsku.

Lord Attenborough žil s manželkou v domě s pečovatelskou službou, posledních šest let byl po pádu ze schodů upoután na invalidní vozík.

Anglie přišla o jednu z významných osobností filmu.

Mohlo by vás zajímat

Další články