Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Zemi prý ještě letos zničí Černá hvězda: Co na možnou apokalypsu říkají experti?

Konspirační teoretici v čele s hlavním protagonistou kultu kolem Černé hvězdy Terrala Crofta jsou přesvědčeni, že nás už 19. listopadu zničí toto vesmírné těleso, jinak zvané také Nibiru nebo Planeta X, způsobí prý obří zemětřesení. Co na tuto bizarní teorii říkají odborníci.

Croft uvádí na pseudovědeckém webu PlanetXNews.com, že k apokalypse dojde 19. listopadu 2017, kdy se Země nejvíce přiblíží Nibiru, s tím, že všechny nedávné zemětřesení, výbuchy vulkánů a další katastrofy souvisí právě s gravitační přitažlivostí Černé hvězdy, napsal britský express.co.uk. Seismická činnost podle něj jasně stoupá a vrchol by měl nastat právě v neděli 36. týden roku.

Tisíce lidí, kteří na Nibiru věří, jsou proto vyděšení k smrti. Problém je trošičku v tom, že podle střízlivější části lidstva Černá hvězda vůbec neexistuje. Astronom Jonathan McDowell z Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics se pouhé představě existence Nibiru jednoduše vysmál. „Nevím, co jiného vám říct, než že je to nesmysl,“ řekl portálu. A výzkumník NASA David Morrison k tomu dodal: „Povím vám, proč můžeme s jistotou říci, že žádná Planeta X ani Nibiru ani Černá hvězda neexistuje a nijak neohrožuje Zemi. Kdyby totiž něco takového zamířilo do našeho solárního systému, už by se to nacházelo v orbitu Marsu, zářilo by to a bylo by to viditelné pouhým okem.“

Tak uvidíme, co se bude dít 19. listopadu, apokalyps tohoto typu už však bylo předpovězeno nepočítaně.

Související články

Další články