Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Zeman tvrdí, že jsou unesené Češky naživu, prý už se vyjednává o jejich propuštění. Ministerstvo zahraničí ale prezidentova slova nepotvrdilo: Další lež, Miloši?

Facebooková stránka, kterou založila sestra unesené Toničky.
Zdroj: facebook.com

Hana a Antonie, dvě Češky, které byly uneseny před půl rokem v nebezpečné oblasti zvané Balúčistán na území Pákistánu, jsou zřejmě naživu. To naznačil prezident ČR Miloš Zeman při návštěvě Kolína tuto středu.

„V současné době se pohybují mezi Pákistánem a Afghánistánem a vyjednává se o jejich propuštění. Přílišné detaily ale nesděluji, protože se to týká tajných služeb,“ řekl prezident.

Ministerstvo zahraničí ale Zemana příliš nepodpořilo. „Tuto záležitost nekomentujeme, stejně jako výrok pana prezidenta,“ vzkázala serveru iDnes mluvčí resortu Johana Grohová.

Je tedy docela možné, že se Zeman snaží jen uklidnit veřejnost a blízké unesených dívek. O těch se toho moc neví. Jen v červnu se objevilo na YouTube video, ve kterém se zahalené Češky dožadují pomoci od našeho státu.

„Po zdravotní stránce jsme v pořádku, naše životy jsou však v ohrožení,“ říkají dívky na záznamu. Můžeme jen doufat, že jsou dívky nadále v pořádku a že se již brzy vrátí do svých domovů.

Související články

Další články