Posledním Zemanovým kouskem, kterým rozesmutněl Česko, je to, že odmítl uctít památku parašutistů, kteří spáchali atentát na Reinharda Heydricha. Miloš Zeman se z pietní akce omluvil s tím, že je unavený a na pietu ho nepustí zdravotní důvody.

Na tom by nebylo nic špatného nebýt ale toho, že druhý den se Zeman v plné síle veselil na oslavě narozenin svého předchůdce Václava Klause.

Český prezident Miloš Zeman by jako nejvyšší státní představitel měl být vzorem vybraných mravů. Bohužel v Zemanově případě je ale spíše opak pravdou a jeho chování připomíná chování řeznického psa. Porušování společenských norem a pravidel slušného chování se u Zemana stalo smutným standardem. I pro něj ale platí, že čeho je moc, toho je příliš.

Nikdo se tak nemůže divit, že u sázkových kanceláří se na Zemana dotahuje Jiří Drahoš. Podle bookmakerů Zemana sráží dolů jeho chování a jednání. Favoritem prezidentské volby tak je momentálně Jiří Drahoš.

S výkonem funkce prezidenta je kromě vysedávání na Pražském hradě spjata i státnická povinnost navštěvovat oficiální ceremoniály, na nichž je přítomnost nejvyššího ústavního činitele žádoucí. Jedním z těchto ceremoniálů je i každoroční pietní akce u pravoslavného kostela sv. Cyrila a Metoděje v den, kdy v jeho kryptě zahynuli čeští výsadkáři, kteří se zde ukrývali po atentátu na Reinharda Heydricha. Letos jsme si připomínali již 75. výročí jejich odvážné oběti za ideály, které pro ně znamenaly více než vlastní život. My všichni, až na Zemana.

Pokračování článku najdete ZDE.