František Peterka odešel do hospicu teprve před rokem. Už se sám o sebe nedokázal postarat. Přežil těžkou autonehodu, kvůli které musel absolvovat přes třicet operací, a letos vyhrál svůj boj nad rakovinou jazyka. Jeho velkým koníčkem byl sport a posilování. V dobré kondici se držel po celý život.

Jeho byt se teď proměnil v místo velkého smutku. A jeho smrtí trpí nejvíce jeho syn Michael. "V pátek před polednem se tu syn pana Peterky zastavil pro fotografii na parte. Byl hodně zničený,“ řekla Aha! sousedka Peterky. Ta byla jednou z prvních, která zapálila svíčku za legendárního Krakonoše před vchodovými dveřmi paneláku.

Syn Michael trpěl a už věděl, že jeho otec brzy zemře. "Ve čtvrtek večer jsem se s ním potkala. Zašel ke mně na kafe a tam mi se slzami v očích sdělil: Tatínek umírá, už nevnímá…,“ řekla sousedka Aha!.

Peterkův syn byl pro něj velkou oporou a Michael na svého otce nedal dopustit. Pomáhal mu po vážné nehodě v roce 2001, když měl Peterka rozdrcené a polámané nohy. „Já jsem snášel jedině jeho. Syn byl jediná spojitost se životem,“ přiznal v pořadu 13. komnata před lety Peterka.

Michael svého otce nenechal nikdy na holičkách a staral se o něj až do úplného konce. Pravidelně za ním chodil do hospicu a byl mu velkou oporou. Hodně blízko k sobě měli i kvůli zdravotním problémům. Michael se totiž narodil jako nedoslýchavý.