Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Zdravíčko dosluhuje! Jiří Kajínek přichází o zrak a neumí chodit do kopce

+ Další 3 fotografie
Vrah Jiří Kajínek jde díky prezidentské milosti ven z basy. Ale svět se změnil. A změnilo se i Kajínkovo tělo. Co s člověkem udělá 20 let v kriminále?

Jiří Kajínek se těší, až bude na svobodě. Je mu vlastně jedno, že prezident Zeman mu dal milost kvůli politickým bodům. Kajínek jde ven z basy, a to je pro něj rozhodující.

Jenže jak mu na svobodě bude? Podle psychologů si bude zvykat složitě. Svět se změnil. Navíc na něj hodně lidí bude pořád koukat jako na zabijáka.

Pamatujete si, jak dopadl po propuštění Ivan Jonák Na svobodě neuměl žít. Najednou nevěděl, co má dělat se svým časem.

Kajínka ale čekají další komplikace. Podle Josefa Klímy na tom není zdravotně optimálně.

"Zhoršil se mu rapidně zrak. Jeho dopisy byly postupem doby čím dál hůř čitelné. Toho jsem si všiml už před několika roky. Psal velkými písmeny. Není vlastně divu, čtyřiadvacet hodin v umělém osvětlení. Vím navíc, že hodně četl, stále něco studoval. Odnesly to oči," uvedl Klíma pro Blesk.

Dále se objevily spekulace, že dobře na tom není ani Kajínkovo svalstvo. Po tolika letech ve vězení má problémy se šlachami a bude ho namáhat i dlouhá chůze. Zejména stoupání do prudkých kopců pro něj bude zřejmě hodně náročné. Nebo má možnost, aby ho všude vozilo taxi. Říká se, že peněz na to má dost.

Související články

Další články