Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Veronika Kopřivová Horoskop Počasí Černobyl

Nejnovější kauzy

Zdánlivě mrtvá žena se probrala na sále, když jí doktoři chtěli vyjmout orgány pro transplantace

„Operuji, operuji a najednou vidím, že pitvám.“

Jestliže se bez obav svěřujete do rukou chirurgů, měli byste nyní zpozornět. Nemocnice svatého Josefa v americkém městě Syracuse přijala v roce 2009 pacientku Colleen Burns (41), která byla v té době závislá na drogách a lécích.

Předávkovaná žena upadla do bezvědomí a pochybením lékařů, kteří nebyli schopni rozpoznat mozkovou smrt, byla prohlášena za mrtvou. Bohužel záhadná neschopnost personálu neskončila jen u lékařů, žena totiž byla připravena na operaci vyjmutí orgánů na transplantace, k níž dala souhlas její rodina, jelikož lékařům věřila, že je Colleen mrtvá, když její tělo ještě kontrolovala sálová sestra, která ale zaznamenala pohyb prstů a jazyka.

Přesto ale dala Colleen tlumicí injekci a tento postup nezaznamenala do papírů. Když tedy vezli mrtvou Colleen na sál a chystali se do ní řezat, žena otevřela oči, protože ji probralo ostré sálové světlo.

Je skoro až neuvěřitelné, že případ, který se odehrál v roce 2009, se začal vyšetřovat téměř po roce, a to až na popud novinářů, kterým se svěřila Colleenina matka. Její dcera totiž fatální selhání nemocničního personálu neřešila, byla v těžkých depresích a nakonec po roce a čtvrt od přijetí do nemocnice spáchala sebevraždu.

Nemocnice svatého Josefa musela vyplatit téměř čtvrtmilionovou pokutu a bylo jí nařízeno, ať najme poradce z oblasti neurochirurgie, který personál vyškolí ohledně bezpečného rozpoznání mozkové smrti.

Mohlo by vás zajímat

Další články