Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Zdánlivě mrtvá žena se probrala na sále, když jí doktoři chtěli vyjmout orgány pro transplantace

„Operuji, operuji a najednou vidím, že pitvám.“

Jestliže se bez obav svěřujete do rukou chirurgů, měli byste nyní zpozornět. Nemocnice svatého Josefa v americkém městě Syracuse přijala v roce 2009 pacientku Colleen Burns (41), která byla v té době závislá na drogách a lécích.

Předávkovaná žena upadla do bezvědomí a pochybením lékařů, kteří nebyli schopni rozpoznat mozkovou smrt, byla prohlášena za mrtvou. Bohužel záhadná neschopnost personálu neskončila jen u lékařů, žena totiž byla připravena na operaci vyjmutí orgánů na transplantace, k níž dala souhlas její rodina, jelikož lékařům věřila, že je Colleen mrtvá, když její tělo ještě kontrolovala sálová sestra, která ale zaznamenala pohyb prstů a jazyka.

Přesto ale dala Colleen tlumicí injekci a tento postup nezaznamenala do papírů. Když tedy vezli mrtvou Colleen na sál a chystali se do ní řezat, žena otevřela oči, protože ji probralo ostré sálové světlo.

Je skoro až neuvěřitelné, že případ, který se odehrál v roce 2009, se začal vyšetřovat téměř po roce, a to až na popud novinářů, kterým se svěřila Colleenina matka. Její dcera totiž fatální selhání nemocničního personálu neřešila, byla v těžkých depresích a nakonec po roce a čtvrt od přijetí do nemocnice spáchala sebevraždu.

Nemocnice svatého Josefa musela vyplatit téměř čtvrtmilionovou pokutu a bylo jí nařízeno, ať najme poradce z oblasti neurochirurgie, který personál vyškolí ohledně bezpečného rozpoznání mozkové smrti.

Související články

Další články