Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Zázrak reflexní terapie: Návod, jak si pomocí masáže dlaní pomoci od bolestí

Zázrak reflexní terapie: Návod, jak si pomocí masáže dlaní pomoci od bolestí
Zdroj: profimedia.cz
Reflexní terapie, co si o tom myslíte? Víte o tom, že máte na svém těle spoustu bodů, které vám pomůžou ulevit od bolesti, vyléčí nemoci a zlepší náladu? Kouzlu reflexní terapie propadly i generace daleko starší, než jsme my, a tak jsou její zázračné účinky ověřeny. Dnes se podíváme na léčivé body na dlaních.

Pokud právě sedíte v autě a máte pocit, že se vám rozskočí hlava, nebo byste šli rádi na procházku se svým čtyřnohým miláčkem, ale trápí vás menstruační křeče, stačí znát pár dobrých triků a zmáčknout ten správný bod a je po nepříjemnostech. Zde je pár tipů, jak si rychle ulevit od bolesti.

Bolest hlavy

Tak tento nepříjemný pocit určitě všichni známe a můžeme se shodnout, že pokud máte v hlavě permoníky, nelze se soustředit a odvádět požadované výkony. Pravá ruka je spojena s pravou polovinou těla a naopak. Přiložte bříško palce ruky na bod, který chcete namasírovat. Přitlačte, několik vteřin vydržte a pak povolte. Opakujte dvakrát nebo třikrát. Pokud máte tedy silnou migrénu a nemáte po ruce prášek, tlačte na vnější hranu palce od kořene až po špičku a pak postupujte zase zpět dolů. Tuto masáž provádějte opakovaně, dokud neucítíte úlevu.

Menstruační bolesti

My ženy se asi shodneme na tom, že je to jedna z nejhorších bolestí a rozhodně se nedá přehlížet. Jste v práci a potřebujete se soustředit na napsání důležitého mailu nebo jste dětem slíbila den plný zábavy a nejradši byste ležela v posteli. Buď si můžete vzít prášek, který ovšem nezabere vždy, nebo vám pomůže kouzlo stlačování reflexních bodů. Tiskněte jednotlivé prsty postupně bříškem palce opačné ruky. Stlačení provádějte 3x - 4x. Úleva se dostaví velmi brzo.

Uvolnění nosních dutin

Tak tato komplikace představuje návaly tepla a zimy. Neustálé kapání z nosu a přitom pocit plných dutin. S ucpanými dutinami je spojena i bolest hlavy a člověk se cítí celkově oslabený. Tento stav opravdu není příjemný a popravdě řečeno vám žádný lék okamžitě nepomůže. Proto vám prozradíme, jaké body stlačit a zlepšit svůj zdravotní stav. Pokud v dutinách cítíte tlak, namasírujte si všechny tři články prstů. Masáž provádějte v rozmezí dvou až tří hodin, než se dostaví úleva.

Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy