Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Meghan Markle The Voice

Nejnovější kauzy

Zavzpomínejte na svá školní léta: Takhle to za socialismu vypadalo na základkách!

+ Dalších 7 fotografií
Kdo chodil do školy před rokem 1989, tyto obrázky mu budou zcela jistě dobře známy. Za socialismu panovaly na základních školách zcela odlišné podmínky než dnes. To ale neznamená, že bylo špatně úplně všechno. S nostalgií dnes vzpomínáme především na bezstarostné mládí!

Nástěnky k výročí Velké říjnové socialistické revoluce i narozeninám Lenina, povinná ruština i spartakiády. Tak to vypadalo na školách v komunistickém Československu.

Kdo si chtěl na základce šplhnout, nebylo nic jednoduššího než se přihlásit k tvorbě třídní nástěnky. Všudypřítomné portréty soudruha prezidenta Gustáva Husáka byly samozřejmostí stejně jako fotky ostatních představitelů komunistické ideologie.

Kvůli socialismu však na léta strávená na základní škole nevzpomínáme. Byla to především bezstarostnost a radost z mládí, které dnes v lidech vyvolávají největší nostalgii. Podívejte se do galerie a ponořte se zpátky do svých dětských dní!

Mohlo by vás zajímat

Další články