Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Zatkli autora Modré velryby: Byl jsem překvapený, kolik lidí mi věřilo, říká!

+ Dalších 6 fotografií
Začalo to jako nevinná zábava a skončilo smrtí 150 dětí po celém světě, přičemž většina obětí pochází z Ruska. Právě tam také hra vznikla. Jejím autorem je Filip Budeikin. Mladík, který tvrdil, že chtěl pouze proslavit svou kapelu, ne zabíjet.

Poslouchání kurátorů na slovo, sebepoškozování, sledování hororových videí, lezení po výškových budovách a nakonec sebevražda. 50 kroků k ukončení života podle Modré velryby najdete ZDE

Hra se šíří sociálními sítěmi a začala na ruském "Facebooku" VKontakte. Tam vznikla skupina F57, ve které byly morbidní obrázky lidí po sebevraždě, zmrzačených zvířat, morbidních hlášek, fotky hrobů apod.

Poté otřásla Ruskem sebevražda mladé dívky. Ruska Elja (12) skočila z okna a její matka rychle zjistila, co na FB sledovala. Kontaktovala policii a ta skupinu smazala. Jenomže se rychle začaly vytvářet další a jednu z nich založil právě Filip Budeikin.

Ten vymyslel nebezpečnou hru, při které se plní úkoly, a našel si i své hráče. Ty pak nabádal i k řezání a vyzýval k sebevraždám. A bohužel někteří chorému mozku vyhověli. Podle soudu má na svědomí 17 nezletilých. Vymlouvá se, že nikdy nikoho k ničemu nenutil, ale zároveň je ani neodrazoval, když viděl, kam až jsou ochotní zajít. Prý měla celá tahle akce sloužit jenom k tomu, aby se mu podařilo proslavit kapelu.

"Byl jsem překvapen, kolik lidí mi věřilo a bylo ochotno plnit ty úkoly," říká.

Jenomže hra pokračuje i bez něj a vlastně si žije vlastním životem. Nikdo na ni nedohlíží, takže si nové oběti může vybrat klidně nějaký psychopat či sadista a s dětmi si může dělat, co se mu zlíbí. Pokud začnou oběti protestovat, může si díky jejich IP adrese v počítači najít jejich bydliště a vyhrožovat. To se stalo v případu Češky Dominiky. Více ZDE

Související články

Další články