Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Zatímco těžce zraněný Michael Schumacher bojuje o život, Facebook ho už pohřbívá: K jeho smrti vznikly desítky skupin!

R.I.P. Michael Schumacher. Takových skupin najdete na Facebooku desítky.
Zdroj: koláž archiv
+ Další fotografie

Nikdo nepochybuje, že zranění Michaela Schumachera (44) je velmi vážné. Lékaři z Grenoblu, kde slavný pilot formule leží od neděle v kómatu poté, co mimo sjezdovku narazil hlavou do skalky pod sněhem, jsou s jeho vyhlídkami do budoucna opatrní a potvrzují, že jeho stav je opravdu kritický.

Poranění hlavy, krvácení do mozku a otoky na něm totiž mnohdy končí tou nejhorší možnou variantou, jeho blízcí, kteří u lůžka Schumachera tráví veškerý čas, musí být připraveni. Přesto ale platí, že naděje umírá vždy poslední.

Ne tak na Facebooku. Ačkoliv nikdo nepřeje slavnému sportovci odchod z toho světa a takto tragický konec se pro něj zdá nemožný, modrá sociální síť už „ripuje“. Posmrtných skupin pro sedminásobného mistra světa tam najdete na desítky.

Slavné heslo Rest In Peace (Odpočívej v pokoji) už dávno ztratilo svůj význam a nyní patří mezi nejotravnější, nejohavnější a nejnenáviděnější zkratky napříč snad celým světem. Častým, prostoduchým a hloupým užíváním bagatelizuje své poselství, a proto není divu, že skupiny R.I.P. Michael Schumacher vyznívají spíše posměšně, než aby vzdávaly hold sportovní legendě. Tím spíše, když k tomu ještě není důvod. Věřit se má až do poslední možné chvíle.

Související články

Další články