Závěrečný galavečer měl být zlatým hřebem celého karlovarského festivalu. Místo toho je to spíš hřebík do rakve.

Organizátoři festivalu totiž nechali zemřít slavného českého herce Stanislava Fišera (83). Ten samozřejmě žije a na svůj vlastní pohřeb se díval u televize.

Při závěrečném medailonku chtělo vedení festivalu zavzpomínat na zesnulé herce. A mezi mrtvolami se objevil také Fišer. Uf.

Celý trapas navíc vysílala Česká televize, takže to sledovaly tisíce lidí. Na mega trapas upozornil deník Blesk, který herce kontaktoval.

„Já to vůbec nechápu, oni se zbláznili! Koukám na obrazovku a vidím, že jsem v seznamu mrtvých,“ uvedl šokovaný Fišer a dodal: „Jsem živý a vůbec nic se neděje! To určitě spletli na základě úmrtí Pierra Brice, kterého jsem daboval a který zemřel.“

Organizátoři festivalu se nyní omlouvají, ale punc totálního neumětelství ze sebe už nesmyjí.

„Byl to omyl! Panu Fišerovi se moc omlouváme. Velice nás to mrzí. Přejeme mu ještě hodně dlouhých let života,“ pláče nad rozlitým mlékem mluvčí festivalu Uljana Donátová.

Je úplně jedno, že ve Varech byl Richard Gere nebo Jamie Dornan. Bude se vzpomínat na to, že organizátoři zaživa pohřbili českého herce.

A to je odpověď, proč Vary nikdy nebudou jako Cannes. Protože ve Francii jsou profesionálové. Tady jsou amatéři, kteří neumějí rozlišit živé od zesnulých.

Vše o festivalu ve Varech najdete ZDE.