Je to reklama na Vodňanské kuře, které vlastní společnost Agrofert, kterou zase vlastní miliardář Andrej Babiš. Andrej Babiš (59) má velkou starost o naše češství, vlastenectví a zdraví, takže nám chce dopřát jen poctivé české kuře. A poctivá česká tvář, hokejová tvář, zlatosrdcařská a vlastenecká tvář mu to kuře schvaluje. Protože Jarda Jágr (41) samozřejmě na svou otčinu nikdy nezanevřel.

Potud v pořádku.

Ovšem když takhle náhodou tenhleten Andrej Babiš kandiduje v letošních předčasných volbách za své hnutí ANO, dostává celá nevinná reklama na kuře úplně nový rozměr. Ačkoliv majitel Agrofertu a kandidát do sněmovny vyvrací, že by šlo o skrytou kampaň, vypadá to více politicky, než by mělo.

Jako prodavač jídla by totiž mohl být kdejaký najatý herec, logo Vodňanského kuřete se v reklamě stejně ukáže, není proto nutné tam rovnou před kameru cpát majitele koncernu. Nehledě na to, že Petr Kellner (49) taky nevystupuje v reklamě na půjčky od Home Creditu.

A navíc nezapomínejme, že volební spoty mají jen omezený čas, kdežto reklamu vám, pokud máte dost peněz, a věřte, že ty Babiš má, mohou televize vysílat celý den třeba stokrát po sobě. A to by bylo, aby si český človíček nespojil to dobré sportovní srdce Jardy s laskavou tváří správňáckého prodavače znajícího hokejové hlášky a jehož za pár týdnů budete mohutně kroužkovat na volebním lístku a ani nebudete vědět, jak jste k tomu vlastně přišli.

Skrytá síla médií se to jmenuje. Nemáte zač.