Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus finále MasterChef 2020 Svatba na první pohled

Nejnovější kauzy

Zapomeňte na krásnou Barbie, umělec vytvořil její reálnou, tlustší podobu!

Nickolay Lamm vytvořil skutečnou Barbie. Ta už není tak nadpozemská a
někdo by řekl, že dokonce i ošklivá. Je to přesný případ toho, jak
tahle panenka změnila vnímání reality.
Zdroj: Profimedia.cz

Feministky a různé zastánkyně ženskosti zatracují tuto nejslavnější hračku na světě jako špatný vzor pro mladé dívky. Oponenti zase tvrdí, že „pravá od Mattela“ je jen hračka a na děti to tedy nemůže mít žádný vliv.

Chování právě těchto dívek bohužel dává za pravdu kritikům panenky Barbie. Začíná to plastickou operací prsou, končí to anorexií či snahou o přeměnu v živou panenku. Jenže Barbie se nikdy nepřestane prodávat a dívky po ní nepřestanou toužit.

Co s tím? Umělec Nickolay Lamm se pokusil vytvořit Barbie podle skutečného těla průměrné devatenáctileté dívky. Barbie samozřejmě musela přibrat, ztratit na výšce a zkrátit dost nohy. Pokud byste totiž slavnou pannu předělali do lidské podoby, ani by se nepostavila na nohy. Stehenní kosti by se jí vahou těla zlámaly a tělesný index váhy by byla alarmující anorexie.

Barbie by teď po úpravách měla být tím správným vzorem, který by nenechal na dospívajících dívkách následky. Jeho výtvor je ale přijímám s rozpaky a většině se nová panenka nelíbí. Což jen potvrzuje to, jak moc nám tahle disproporční hračka změnila a ovlivnila vnímání reality.

Související články

Další články