Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Záměna dcer Michala Viewegha: Spisovatel v pořadu Extra Host konečně vysvětlil trapas

Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 7 fotografií
ROZHOVOR
Už třicet let patří k nejprodávanějším českým spisovatelům a laťku drží vysoko i přes sílící konkurenci a nedávné vážné zdravotní komplikace. Kvůli nim dokonce hrozilo, že už nikdy nenapíše ani čárku. Michal Viewegh (57) v novém pořadu Extra Host vysvětlil nejen to, jak všechno překonal a v čem je jeho život jiný, ale vyjádřil se i ke slavné kauze ze sociálních sítí, na kterých se mu lidé vysmívali, že ani pořádně nepozná své vlastní dcery.

Loni v srpnu spisovatel na Facebooku sdílel fotku dětí od moře s textem „Dnes dám průchod své otcovské pýše. Všechny tři dcery se mi povedly. (Na fotce mladší dvě).“

Jenže samy dcery ho upozornily na to, že na snímku byla jen jedna z nich, Sára, s kamarádkou, kterou autor Báječných let pod psa, Výchovy dívek v Čechách, Účastníků zájezdu a desítek dalších knih zaměnil se svým nejmladším potomkem.

Michal Viewegh, který se před téměř sedmi lety znovu narodil (praskla mu aorta, museli ho půl hodiny oživovat a po probuzení z umělého spánku se dozvěděl, že má poškozený mozek), to dostal od lidí pořádně „sežrat“.

Odhalení

Až nyní spisovatel moderátorce Evě Decastelo (41) vysvětlil, co za tím bylo. „Vidím špatně na blízko a když mi najednou (na sociální síti) vyskočila fotka a vím, že moje dcery jsou u moře, na fotce vidím prostřední dceru Sáru s domnělou Bárou, která v moři vypadala velmi podobně, tak jsem si to spojil. Vůbec mě nenapadlo, že by to bylo jinak. Přesně to ukázalo, co je zač Facebook a internet. Udělali ze mě otce, který není schopný rozpoznat nejmladší dceru, že jsem otec na baterky a tak,“ prozradil v našem novém pořadu rozhovorů Extra Host Viewegh.

S Evou ale probrali i spoustu dalších témat. Jak o sebe mistr slova pečuje? Chodí na kosmetiku? Jaký je rozdíl mezi jeho psaním před zdravotními komplikacemi a nyní? Změnila se jeho povaha a přístup k životu? Ublížila mu velmi úspěšná konkurence (Radka Třeštíková, Patrik Hartl)? Nakolik autobiografické jsou některé jeho romány? Jak se dá psaním uživit? Jaký byl jako puberťák? Kam každý den chodí s ešusy? Jak zvládá touhu přítelkyně po dalším dítěti? Jaký je vůbec otec a dědeček? Zhoršila se jeho finanční situace po vážných zdravotních potížích? Co nového vydal a ještě brzy vydá? A čím mu polichotila Eva Decastelo?

To všechno přinese již v neděli velký rozhovor Evy, která ví, na co se ptát, s mužem, který má co říct!

Extra Host uvidíte v neděli v 19 hodin.

Související články

Další články