Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Zámek u nového iPhonu X? Prolomit jde raz dva! Stačily jim k tomu brýle

Bezpečnostní systém nového iPhonu je jen zbytečně předražený prvek. Tihle dva chlápci na něj dokonale vyzráli, když telefon odemkli oba dva pomocí rozeznávání tváře. Jak je tohle možné?!

Na sociální síti Reddit se nedávno objevilo video, jak dva bratři odemknou nový iPhone X za pomoci rozeznávání tváře. „Nejsme dvojčata. On je o pět let mladší než já,“ řekl starší bratr a majitel iPhone X.

Oba dva nosí podobné brýle. Když se mladší bratr pokusí odemknout telefon bez brýlí, nefunguje to. Jakmile si ale vezme brýle, iPhone se odemkne.

Podle oficiálního vyjádření od firmy Apple je rozeznávání tváře dokonce ještě bezpečnější než technologie Touch ID, která využívala otisku prstů. Dle jejich slov je šance 1 ku milionu, že váš telefon odemkne jiná osoba. Společnost ale také uvedla, že Face ID (rozeznávání tváře) je méně bezpečné, co se týče dvojčat či sourozenců s podobným rysy.

Mohlo by vás zajímat

Další články