Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Záleží na ženě, zda bude sex! Norové vydali manuál pro uprchlíky

Norové mají díky této kampani plusové body navíc. Dělají dobře. Je
třeba uprchlíky naučit našim zvyklostem.
Zdroj: Twitter
+ Další fotografie
Uprchlíci mají v tomto směru poněkud hrozivé smýšlení. Na ženy ve většině případů pohlížejí pouze jako na sexuální objekt. Žena podle nich nemá právo se svobodně vyjadřovat nebo odhalovat. Tohle chce právě Norsko změnit!

Běženci musí pochopit, že v západních zemích není dovoleno kruté zacházení se ženami. A navíc, že mají dámy dovoleno sexy oblečení a pití alkoholu.

Norsko se rozhodlo, že dá tamním migrantům lekce slušného chování k ženám. Rozjelo proto kampaň, která se zaměřuje na téma sexu a znásilnění. Má za cíl eliminovat případy, kdy muž vyžaduje po ženě sex a neváhá použít i násilí.

V zemi panuje zákaz nutit ženu k sexu, a to i v případě, že je dotyčný s osobou v manželství. Spousta běženců není zvyklá chovat se k něžnému pohlaví s úctou. Pro ně je něco nepředstavitelného, když si dá žena na veřejnosti alkohol nebo někoho políbí. I pohyb po okolí bez mužského doprovodu je naprosto nemožný.

„Muži mají slabosti, a když vidí někoho, jak se na ně usmívá, je těžké se udržet. Pokud u nás doma někdo po ženě zatouží, prostě si ji může vzít a nebude potrestán, aspoň ne policií,“ svěřil se pro The New York Times Eritrejec Abdu Osman Kelifa.

Norská kampaň by měla být inspirací i pro ostatní státy. V současnosti, kdy k nám putují miliony uprchlíků, je tato osvěta velmi důležitá. Alarmující je i fakt, že za 17 případů znásilnění z 20 mohou právě migranti, co nepocházejí z Norska.

„Lidé z některých částí světa neviděli v životě ženu v minisukni, jen v burce. Když přijdou do Norska, něco se jim přihodí v hlavě,“ vysvětlil kampaň pro deník The New York Times policejní náčelník Henry Ove Berg.

Související články

Další články