Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

ZÁHADY A MYSTÉRIA: Tohle jsou hlasy z pekla! Kultovní video děsí i po letech

Kolský superhluboký vrt je nejhlubším vrtem na světě a byl zapsán do Guinnessovy knihy rekordů. Nachází se v Murmanské oblasti na území geologického Baltského štítu. Inženýři, kteří na vrtu pracovali, tvrdí, že slyšeli zvuky z pekla. Že slyšeli, jak k nim mluví zlo. Tohle je kultovní video a jde z něj mráz po zádech.

Kolský supervrt v Rusku měl být sovětskou chloubou, stal se ale projektem, který děsí i po mnoha letech. Podle záhadologů je práce sovětských inženýrů důkazem, že tam někde dole je peklo.

Vrt na poloostrově Kola se může pyšnit tím, že je v Guinnessově knize rekordů zapsán jako nejhlubší. Od povrchu planety do nitra Země má více než 12 kilometrů. Taková obří jáma s sebou ale také nese několik děsivých tajemství. V nitru vrtu citlivé přístroje totiž zaznamenaly zvuky, které připomínaly sténání a křik.

„Jako příslušník komunistické strany v nebe nevěřím, ale jako vědec věřím v peklo,“ uvedl geolog Gennadij Azzakov. Později byly práce na vrtu zastaveny. Oficiálně kvůli tomu, že došly peníze. Mezi milovníky tajemna se ale hovoří o tom, že nikdo na projektu už nechtěl pracovat.

Jisté je, že to, co sovětští inženýři natočili, stále vyvolává husí kůži. Akademik David Guberman říká, že zvuky z kolského vrtu zkoumalo 16 vědeckých laboratoří, na jejich chod dohlížel tehdejší ministr geologie. Co přesně na záznamu je, však nikdo uspokojivě nevysvětlil ani v 21. století. Hovořilo se o tom, že může jít o zvuk, který vyvolal pohyb litosférických desek. Ale jaká je skutečná pravda?

Související články

Další články