Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Záhadný Arkaim odhaluje stále nová tajemství. Bydleli v něm snad mimozemšťané?

Arkaim je pro všechny jedna velká záhada.
Zdroj: profimedia.cz/twitter.com
+ Další fotografie
Arkaim je velmi záhadné místo, které nám přináší pořád nové stopy po neuvěřitelně rozvinuté civilizaci. Navíc se tam objevují kostry lidí s protáhlými lebkami.

Arkaim je nejstarší sídlo na území Ruska a byl nalezen roku 1987. A od té dobu pořád všechny překvapuje. Když totiž tým vědců z Čeljabinské univerzity pod vedením Genadije Zdanoviče vyrazil na místo kvůli vystavění přehrady, všimli si na místě pozůstatků kruhové stavby a musely se dokonce přepsat ruské učebnice dějepisu. Nakonec se plány na obří přehradu musely zrušit.

Arkaim skrývá hodně tajemství a nikdo dosud neví, kdy vlastně přesně vznikl. Hovoří se o roku 2000 před naším letopočtem, ale i o roku 4000 před Kristem. Záhadný objekt je mohutný a nechyběla v něm ani kanalizace. Říká se mu ruský Stonehenge, jenže je spojuje jen základní tvar.

Na tomto záhadném místě byly dokonce vydlážděné ulice, vodní příkop a zeď vysoká 6 metrů. Uvnitř bylo 35 budov a vypadalo to neobvykle a moderně. Podle vědců byl Arkaim vybaven na úrovni dnešní průměrné společnosti. A na tu dobu je to jedna velká záhada.

Navíc na tomto místě vědci našli několik hrobů s lidskými kostrami. Jenže se vůbec nepodobaly normálním lidem, ale jejich lebky byly protáhlé. Je tak možné, že si to lidé způsobovali sami a byla to nějaká móda, i když nebezpečná. Nebo snad šlo o UFO? Nikdo taky nechápe, jak vlastně Arkaim zanikl. Někdo ho podpálil, ale neví se proč. Vědci na tomto místě pátrají a přinášejí stále nové poznatky a objevy.

Související články

Další články