Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Záhada roku: Je tohle pravá tvář nejvýraznějšího umělce dnešní doby? Kamera v New Yorku údajně zachytila Banksyho tvář!

Robin Banks nebo Robin Gunningham? Nebo někdo s úplně jiným jménem?

Měl by to být vyšší muž okolo třiceti let, světle hnědých vlasů a jeho jméno je nejspíš Robin Banks nebo Robin Gunningham. Jisté je jen jedno – že je to nejznámější pouliční umělec, říká si Banksy a pochází z anglického Bristolu.

Jeho graffiti jsou hotová umělecká díla, a dokonce se i vystavují a prodávají. Respektive fotky jeho děl. Ostatní sprejeři mu nesahají ani po kolena a Banksy si navíc drží tajemnou auru, rozhovor poskytl jen jednou, a to přes chráněný e-mail, nikdo ho nikdy neviděl.

Až dodnes.

Ví se, že Banksy přijel navštívit New York, protože se nejen na zdech objevovaly jeho jednoznačné malby, ale potvrdil to i ve svém jediném rozhovoru. New York se mu prý nelíbí, i když je tam už poněkolikáté, připadá mu na něj příliš nóbl.

A tak se mu New York pomstil, i když nechtěně. Průmyslová kamera zachytila tvář muže, který má na sobě nejspíš od barev špinavé oblečení a opravuje něco na dodávce. Poté měl stvořit další ze svých výtvorů na zdi.

Banksy vždycky trval na tom, že svoji identitu ani tvář nezveřejní, ale stačí chvilka neopatrnosti a už nebude mít co skrývat.

Mohlo by vás zajímat

Další články