Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Začíná zimní olympiáda v Pchjongčchangu: Českou vlajku nese zlatá medailistka Eva Samková

Zimní olympiáda slavnostně začíná.
+ Další fotografie
Sportovní výpravy z 91 zemí se už netrpělivě chystají na slavnostní ceremoniál. Zimní olympiáda v jihokorejském Pchjongčchangu začíná přesně v poledne středoevropského času. Přímo na místě bude osm hodin večer. České sportovce na zahájení povede snowboardistka Eva Samková (24), která hrdě ponese českou vlajku.

Celkem 91 sportovních výprav se bude účastnit letošní zimní olympiády, která se vůbec poprvé koná v Pchjongčchangu v Jižní Koreji. Velká sláva vypukne přesně ve dvanáct hodin, kdy začne slavnostní ceremoniál.

Čeští sportovci budou kráčet v čele se snowboardistkou Evou Samkovou. Tu vybrali její olympijští spolubojovníci za vlajkonošku. Držitelka zlaté medaile ze Soči se na důležitou úlohu nijak zvlášť nepřipravovala. Podle svých slov si nošení vlajky vyzkoušela těsně před ceremoniálem.

Všichni jsou ale zvědaví, jak to bude slušet nejkrásnější české olympioničce Báře Havlíčkové, která má před sebou velkou kariéru.

Na slavnostním zahájení budeme moct vidět ještě devadesát dalších vlajek. A navíc jednu olympijskou, pod kterou budou soutěžit sportovci z Ruska. Kvůli dopingové aféře mají zakázáno účastnit se olympiády za svou vlastní zemi.

Ještě před oficiálním zahájením už se v některých disciplínách začalo soutěžit. V pátek ve dvě ráno začala týmová soutěž v krasobruslení, kvalifikace žen v jízdě v boulích a rovněž turnaj smíšených dvojic v curlingu je již v plném proudu.

Mohlo by vás zajímat

Další články