Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

ZAČÍNÁ PRAVÁ ZIMA: Nasněží až 20 centimetrů a bude MRZNOUT

Zdroj: Profimedia
počasí
Zima se začíná hlásit o slovo. V příštích 30 dnech se máme připravit na pokles teplot. Už od pondělí přitom podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude na některých místech sněžit. Sněhová nadílka může být až dvaceticentimetrová!

V příštím týdnu klesnou teploty výrazně pod průměr, potom se mají pohybovat kolem průměru. Už v pondělí začne sněžit, podle ČHMÚ může v jižních Čechách a na Vysočině napadnout až 20 centimetrů. Sněhová nadílka se přitom nebude týkat jen hor, ale i nížin.

Středa a čtvrtek budou nejchladnější dny, teploty v ranních hodinách klesnou pod –10 stupňů. Koncem tydne má napadat další sníh.

Půjde o extrémní týden, v těch následujících až do konce prosince ČHMÚ očekává průměrné teploty i srážky. Ale ochlazovat se bude i nadále. „Postupný pokles teplot z předchozího období bude pokračovat a nejbližší týden (od 26. listopadu) už očekáváme teplotně slabě podprůměrný,“ stojí v předpovědi.

Jiných výkyvů se podle meteorologů není třeba obávat. Prý nás čeká normální zima, na kterou jsme v posledních letech zvyklí.

Související články

Další články