Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Zachraňte život malému chlapci! Potřebuje vhodného dárce kostní dřeně!

Chlapeček je neskutečně roztomilý! Kéž by se podařilo najít vhodného dárce kostní dřeně.
Zdroj: zachrantealexe.cz
S malým chlapcem Alexem se život příliš nemazlí. Je mu teprve šest let a už bojuje o život. Potřebuje urychleně najít vhodného dárce kostní dřeně. Jinak umře. Dojemný příběh obletěl Evropu. Možný dárce se prý nachází v České republice.

Celá Evropa je na nohou a už dva měsíce hledá toho správného dárce pro hocha. Organizace Zachraň Alexe už oslovila Německo, Belgii, Itálii, Lucembursko, Francii, Velkou Británii, USA a Austrálii nebo Nový Zéland. Bohužel zatím bez úspěchu.

Alex trpí vzácným onemocněním. Na celém světě má stejnou nemoc 12 dětí. V zázrak doufá celá chlapcova rodina a nadějí je pro ni momentálně Česko. Matka Alexe pochází z Kypru, otec je ale Čech. Je dost pravděpodobné, že by se dárce mohl najít u nás.

Alexovi nepomůže jakákoli shoda. Dárce se s jeho genotypem musí shodovat stoprocentně. Právě chlapcův genotyp je typický pro lidi ze střední Evropy. Mimo jiné instituce pomáhá rodině také pražský IKEM. Ten se snaží oslovit co nejvíce Čechů.

Navzdory tak těžké nemoci je Alex veselý Rád se směje a chce si užívat života jako ostatní. Už v deseti měsících mu byla diagnostikována cukrovka, porucha štítné žlázy a zvětšená játra se slezinou. K tomu všemu se přidala vzácná forma leukémie. Imunita malého Alexe napadla úplně všechno. Nemá leukocyty ani krevní destičky. Chlapec podstoupil nespočet léčebných procedur. Od braní kortikoidů až po chemoterapii. Bohužel nic z toho nezabralo. Jedinou nadějí je transplantace kostní dřeně.

Ze začátku to přitom nevypadalo tak zle. Alex má sestru. Celou dobu rodinu tato skutečnost udržovala v pozitivní náladě Po několika testech však přišel šok. Jeho sestra bohužel vhodným dárcem není. Alespoň je Alexova sestřička bráškovi velkou oporou a stará se o něj s láskou.

Všichni z okolí rodiny vyjadřují velkou sounáležitost. Nikdo si neumí představit, že by tak nadaný a chytrý chlapec zemřel. Všichni chtějí jediné, aby se našel dárce a Alex konečně začal žít. Alex teď tráví spoustu času v nemocnici. Na celém světě se zatím podařilo najít jen jednoho adepta na darování kostní dřeně. Nakonec se ale ukázalo, že úplně všechny požadavky nesplňuje.

Rodinu sužuje bezmoc Snaží se dělat, co mohou, aby Alexovi aspoň trochu ulevili. Intenzivně hledají dárce dál a doufají, že se na ně usměje štěstí. S příběhem se webu aktuálně.cz svěřila Alexova maminka.

A jak můžete pomoci vy? Stačí se objednat na odběr krve do pražského IKEMu a tam už zjistí, jestli splňujete všechna kritéria pro dárcovství.

Více o malém chlapci a možnosti dárcovství se dočtete ZDE

Související články

Další články