Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Začali ho stavět před 61 lety, dodnes v něm však nebyl ani jeden host. Prohlédněte si sicilský hotel duchů!

Z téhle virtuální prohlídky vás zamrazí.
Zdroj: koláž archiv
+ Dalších 6 fotografií
Měl to být majestátní hotel, ale ani po jednašedesáti letech od první položené cihly do něho nevkročil žádný host. Jak je to možné?

Sicilský Grande Hotel San Calogero byl velkolepým stavebním projektem. Jeho stavba začala v roce 1954 a pro svou polohu blízko termálních lázní byl očekáván také velký přísun návštěvníků. Pro ty bylo připraveno ubytování ve třech stovkách pokojů.

Práce trvaly kolem třiceti let a slavnostní otevření mělo proběhnout v osmdesátých letech. Tehdy však začala šňůra podivných okolností, které zapříčinily, že až do dnešních dnů do hotelu nevstoupil ani jeden host.

Úřední orgány se nejprve nemohly dohodnout na tom, kdo bude celou budovu provozovat. San Calogero proto uložili na několik let k ledu. Když sicilská vláda konečně určila vlastníka a v roce 1993 chtěla hotel s velkou pompou otevřít, přišlo se ale na fatální chybu ve stavbě. Hotel totiž neměl zabudovanou kanalizaci!

Další roky následovaly spory s již upsanou vlastnickou společností, která byla až v roce 2010 vyplacena částkou větší jak dvacet jedna milionů korun. A hotel chátral a chátral

Deset let zpátky se sice přihlásili noví zájemci o koupi, městská rada měla ale údajně zapomenout požádat o příspěvek na výstavbu kanalizace, a proto i z dosud poslední naděje na záchranu sešlo.

Všechny nešťastné skutečnosti tak napovídají spíše domněnce, že byly v pozadí ještě jiné vlivné osoby, které si nepřály jeho otevření… Jedná se každopádně o hodně promarněnou příležitost, a to ani nemluvíme o penězích, jež tenhle monster projekt spolykal pro nic.

Související články

Další články