Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Zabil ho ten trest! Soudce Novák se urval ze řetězu a mstí se. To jsou tresty jak ve středověku, říkají rodiče zesnulého motoristy

Brněnský soudce Aleš Novotný si hraje na středověk. Martin Novák jeho
přemrštěný trest prostě neunesl a umřel.
Zdroj: reprofoto Lidovky.cz, FTV Prima
Brněnský soudce Aleš Novotný se zcela nekontrolovatelně pasoval na nejpřísnějšího soudce v Evropě a začal rozdávat opravdu vysoké tresty. Nejvíce na středověký styl Krajského soudu v Brně doplatil řidič Martin Novák. Ten za dopravní nehodu vyfasoval neskutečných 15,5 roku. Pak mu byl trest zmírněn, ale Martin Novák zemřel. Podle rodiny měl strach z kriminálu. Rodina Martina Nováka se nemůže s rozhodováním soudce smířit a podala na Novotného trestní oznámení.

Brněnský soudce Aleš Novotný čelí trestnímu oznámení za nesmyslně vysoký trest, který vyměřil řidiči, který vytlačil dodávku ze silnice.

Při nehodě nebyl nikdo usmrcen, přesto soudce rozhodoval, jako by šlo o nějakou bestiální vraždu. Řidič Martin Novák nakonec vyfasoval 15,5 roku. Později mu byl trest snížen na 6,5 roku. Jenže Novák do výkonu trestu nenastoupil, zemřel. Proč? Jeho rodiče tvrdí, že tělo Martina Nováka neuneslo vysoký trest, který mu Novotný napařil.

„Měl na něho vliv ten strašný stres. Byl to slušný kluk, který nebyl nikdy stíhaný, v životě nebyl ani u výslechu a najednou měl před sebou patnáct a půl let ve vězení se zvýšenou ostrahou, kde jsou normálně zavření vrazi. Těžce to nesl, bral léky, tišící prostředky a byl tam i nějaký alkohol, ale ne v extrémní míře. To, že z něj udělali alkoholika, je přehnané,“ uvedl pro iDnes.cz advokát rodiny Oldřich Ševčík.

Soudce Novotný čelí podezření, že své případy dostává nezákonným způsobem. O jeho konání se už zajímá i ministr vnitra Robert Pelikán. Pokud se ukáže, že soudce Novotný dostává své případy v rozporu se zákonem, bude to obrovský skandál – psali jsme ZDE.

Související články

Další články