Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Zabiják z Las Vegas chtěl po útoku utéct! Paddockovi zřejmě někdo pomáhal!

Měl výhled na všechny fanoušky.
Zdroj: archiv
+ Dalších 6 fotografií
Policie v Las Vegas uveřejnila další informace o vyšetřování nejmasovější střelby v moderních dějinách USA. Stephen Paddock měl podle vyšetřovatelů v plánu po střelbě utéct. Motiv útoku zůstává nejasný a policisté si stále hrají s myšlenkou, že mu někdo pomáhal s obstaráváním zbraní.

„Z toho, co jsme zatím zjistili vyplývá, že Paddock strávil desítky let hromaděním zbraní a munice. Žil dvojí život. Zatím to však nevypadá, že by ho nějaká konkrétní událost v jeho životě donutila udělat to, co udělal,“ uvedl policejní mluvčí.

Motiv sice jasný není, ale určitý zlom mohl nastat loni v říjnu. Paddock si totiž během krátké doby jednorázově koupil velké množství zbraní. Policie zatím nevyloučila variantu s komplicem. „Myslíte si, že tohle všechno mohl zvládnout sám? Musíme předpokládat, že mu od určité chvíle někdo pomáhal,“ sdělil policejní mluvčí Lombardo. U Paddocka v apartmá se našlo 33 zbraní a výbušniny. Kolem celého hotelu měl také nainstalovaný kamerový systém. Právě za pomoci kamer se dozvěděl, že už si pro něj jde policie.

Střelec si před útokem pronajal i druhý pokoj, ze kterého bylo vidět na jiný hudební festival. Policie si není jista, zda se v tu chvíli připravoval na nedělní masakr a nebo plánoval útočit už dříve.

Paddockova přítelkyně Marilou Danley vypověděla, že o masakru netušila a že je jí to hluboce líto. Paddock jí před dvěma týdny koupil letenku na Filipíny a nařídil jí, aby navštívila své rodiče. Během jejího pobytu na Filipínách jí na účtě přistálo sto tisíc dolarů. Marilou si myslela, že se s ní Paddock chce rozejít. Zavázala se také, že bude jakkoli nápomocna při vyšetřování a vyjádřila svou lítost všem obětem masakru, který spáchal její přítel.

Související články

Další články