Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jiří Denisa Procházka koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Za ubodání ženy v Tescu na Smíchově může policie! Podcenili jsme to, přiznali kriminalisté

Tolik zbytečné bolesti…
Zdroj: extra.cz, PČR
+ Další 4 fotografie
Všichni máte jistě v paměti tragédii, kdy Michaela S. ubodala čtyřiapadesátiletou ženu v nákupním centru na Smíchově. Jakou má tahle nešťastná událost dohru? Policie přiznala, že selhala. Smrt nevinné ženy tedy padá na hlavu policistů.

Z události, která se stala před dvěma týdny, se stále nemůže vzpamatovat rodina oběti i velká část veřejnosti. Psychicky narušená Michaela S. (33) ubodala v Tescu na Smíchově ženu, která přišla na obyčejný nákup. Tato zpráva šokovala celé Česko.

Michaela S. se o zabití pokusila již dříve. Zhruba tři týdny před vraždou v Tescu vyšinutá Michaela zaútočila poprvé. Napadla zákaznici jedné kavárny, kterou se pokusila uškrtit pomocí trika. Oběť si zachránila život tím, že mezi látku a krk stihla strčit ruku. Jinak by byla po smrti. Bohužel tento případ policie hrubě podcenila. Žena měla putovat za mříže, ale byla poslána jen na psychiatrii.

Kdyby se policisté o první případ zajímali více, je pravděpodobné, že by k dalšímu napadení a následné vraždě vůbec nedošlo. Jenomže tento případ nijak neřešili a psychicky labilní ženu jen předali do Bohnic. Jediné, co udělali, bylo, že vyslechli útočnici a pak poškozenou. Ani nesepsali protokol z místa činu.

Nemocnou ženu zhruba po dvou týdnech propustili z Bohnic a za pár hodin vraždila v obchodním centru. Rozjelo se dlouhé pátrání, zda je za usmrcení ženy zodpovědná policie, nebo vedení psychiatrické léčebny. Nyní policie přiznala, že pochybení je na jejich straně. Za smrt ženy nesou odpovědnost policisté, kteří první útok v kavárně vyhodnotili neuvěřitelně laxně.

"Pracovníci odboru vnitřní kontroly dospěli po vyhodnocení všech souvislostí k závěru, že zasahující policisté pochybili tím, že aktuální situaci v kavárně nesprávně vyhodnotili,“ sdělila webu iDnes.cz mluvčí krajského ředitelství policie v Praze Andrea Zoulová.

Případ nyní bude vyšetřovat Generální inspekce bezpečnostních sborů, která rozhodne, zda se zasahující policisté dopustili trestného činu. Je vždy zajímavé sledovat, když policisté vyšetřují jiné policisty. Tady ale jde opravdu o vážné selhání, které už vedení policie přiznalo. Uvidíme, jaký trest si zasahující policisté odnesou.

Související články

Další články