Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Za osvobození Hanči a Tonči zaplatilo Česko 150 milionů korun. Muslimka Hanka se chtěla vrátit k únoscům

Antonie Chrástecká a Hana Humpálová po propuštění na svobodu.
Zdroj: twitter.com
Česká republika s teroristy vyjednává a dokonce jim platí tučné výkupné. Týdeník Respekt tvrdí, že vláda za Hanu Humpálovou a Antonii Chrásteckou zaplatila 6 milionů dolarů (což je si 150 milionů korun). Hana Humpálová, která přijala islám a je z ní muslimka, se navíc chce vrátit do Pákistánu a žít podle pravidel koránu.

Česká vláda s teroristy vyjednává a také jim platí. Magazín Respekt zjistil, že vláda ČR zaplatila únoscům Antonie Chrástecké a Hany Humpálové asi 150 milionů korun.

O tom, že se na hru teroristů přistoupí, přistoupil kabinet premiéra Jiřího Rusnoka. O tom, že se teroristům zaplatí, jednala Bezpečnostní rada státu. Ministři nechtěli mít na rukách krev dvou Češek, tak nakonec na kšeft s teroristy přistoupili.

Shoda na placení tak byla nakonec jednomyslná. Kabinet si nechal udělat analýzu, jak který stát teroristům za své unesené občany platí a kolik. Z ní vyplynulo, že platí v podstatě všichni, píše Respekt.

Česko si prý také určilo strop, do jaké výše bude platit. Částka neměla přesáhnout 10 milionů dolarů.

Antonie Chrástecká se po návratu do ČR zapojila do pracovního procesu a pomáhá jedné kladenské neziskovce. Hana Humpálová propadla kouzlu islámu a chtěla se podle Respektu vrátit zpět do Pákistánu. Poznali ji ale na tureckých hranicích a poslali ji zpět do Česka.

Související články

Další články