Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Z toho vám bude zle! 9 šílených faktů o dětských nevěstách

Tahle sedmiletá holčička je donucena ke svatbě.
Ačkoliv se na světě děje tolik ohavností, před kterými zavíráme oči, provdávání (nebo spíš prodávání) dětí patří mezi vůbec nejhorší z nich.

Pokud patříte k těm, jež mají i ve 30 letech na vdávání času dost, nejspíš vás tahle brutální statistika bude šokovat.

1) Denně vejde ve světě 39 000 dětí do svazku manželského!

2) Populační fond OSN (UNFPA) odhaduje, že jen mezi lety 2011 – 2020 bude provdáno 140 milionů dívek mladších 18 let a 18,5 milionu holčiček mladších 15 let.

3) Podle odhadů UNICEF jich 50 000 zemře při porodu.

4) Nejmladší manželský pár neměl svatbu ve středověku, ale v roce 1986 v Bangladéši. Jedenáctiměsíční ženich si bral tříměsíční nevěstu. Důvodem byl samozřejmě spor jejich rodin o zemědělskou usedlost!

5) Za nejmladší rodiče na světě jsou považováni manželé Hsi z Číny, kterým se v roce 1910 narodilo zdravé a plně vyvinuté dítě. Matce bylo v té době osm a otci devět let.

6) V únoru 2001 porodila devítiletá Wanwisa Janmuk z Thajska dítě svému sedmadvacetiletému manželovi.

7) Nejmladší rozvedená žena světa, Fatima Mangre, žije v Indii. Rozváděla se v devíti letech. Manželovi bylo čtrnáct.

8) Na holčičky se kouká jako na břemeno, protože jejich rodina musí zaplatit rodině manžela věno. Čím dřív se jich zbaví, tím lépe.

9) Aby se svatebčané vyhnuli pozornosti, probíhají nelegální svatby obvykle pozdě v noci a jsou jen pro zvané. Rodiče o věku dětí samozřejmě lžou.

Mohlo by vás zajímat

Další články